Folkuniversitetet/Koolitused/E-õpe/Eesti keel A2.2 ZOOMis

Eesti keel A2.2 ZOOMis

Eesti keel A2.2

Kui Sa algaja ei ole, aga päris kesktasemel ka veel mitte, Kui Sa meie kodulehe testist said 50-57 punkti, Kui Sa soovid end eesti keeles ladusamalt väljendada, Kui Sa oled valmis tundides aktiivselt kaasa lööma, siis tõenäoliselt on see kursus just Sulle.

Kui Sa algaja ei ole, aga päris kesktasemel ka veel mitte,
Kui Sa meie kodulehe testist said 50-57 punkti,
Kui Sa soovid end eesti keeles ladusamalt väljendada,

• Kuna ZOOM võimaldab teha kuulamisülesandeid, vaadata videoid, jagada õppijaid paaridesse ja gruppidesse ning kontrollida kirjutamisoskust kõigile nähtava tahvli abil, ei erine ZOOM’i teel toimuv keeleõpe kuigi palju tavalisest grupiõppest. Ehkki eesmärgiks on arendada nii rääkimis-, kuulamis-, lugemis- kui kirjutamisoskust, paneme tunnitöös põhirõhu siiski rääkimisele. Kindlasti ei unusta me ka süstemaatilist grammatikaga tegelemist. Keelte õppimine, nii nagu meie seda näeme, ei toimu pelgalt lünki täites ja tabelites näpuga järge ajades, vaid pigem suuliselt harjutades, harjutades ja veelkord harjutades. Täiendame kursust videomaterjali ja interaktiivsete mängudega. Kasutame kõikvõimalikke võtteid ja tegevusi (mini-dialooge, sõnavaramänge, rollimänge jne), et õppetöö oleks võimalikult efektiivne, tunnid huvitavad, mõtestatud ja eesmärgistatud.

KÄSITLEMISELE TULEVAD EESTI KEELE A2 TASEME ÕPPEKAVA TEEMAD:

1. Tervis: Kehaosad. Välimus. Haigused. Arstiaja broneerimine. Tervislik eluviis. Kuupäevade ütlemine. Pühad Eestis.
    Keeleteadmised: Küsisõnad. Järgarvsõnad. Helistama ’kellele’, ’kuhu’.
  2. Tööst ja ametitest: Ametid ja isikuomadused. Positiivsed ja negatiivsed iseloomuomadused. Töö ja palk. Töökuulutused. CV koostamine. Töövestlus.
    Keeleteadmised: Täisminevik ja lihtminevik. Töötama ’kellena’, õppima ’kelleks’.
  3. Igapäevaelu. Linnas: Asutused linnas. Väljendid teenindusasutustes. Muuseumid. Keelumärgid. Tee küsimine ja juhatamine.
    Keeleteadmised: Kohakäänded ’kus’, kuhu’ ja ’kust’. ’ei tohi’ ja ’peab’.
  4. Ostan, müün ja vahetan: Raha ja säästmine. Kodu ja kodumasinad. Elektroonikapoes. Probleemid kodutehnikaga. Probleemide lahendamine.
    Keeleteadmised: ma- ja da-infinitiiv. Kaudse kõneviisi olevik.
  5. Kordamine: Läbitud teemade kordamine. „A-taseme eksamit tutvustav video“.
    Keeleteadmised: Läbitud grammatikateemade kordamine

Koolitus baseerub õpikul Eesti keeles, palun! (2019 MTÜ Folkuniversitetet Estonia) ja õpiku juurde loodud lisamaterjalidel.

Eesti keele A2 taseme õppekava

Tee enne kursusele registreerumist ka eesti keele test!

5. Seoses Vabariigi Valitsuse otsusega peab alates 26.08.21 kõigil klassiruumis õppida soovijatel olema COVID tõend.

54 ak t kontaktõpet (kogumaht 80 ak t)

Aeg: T / N 17.30 - 19.00

Sille Midt

216 € / 204 € ((üli)õpilased ja 2021. a. kevadel Folkuniversitetetis õppinud). Õppemaksu saab tasuda ühes, kahes või kolmes osas.

Hind sisaldab õppematerjali.