Eesti keel A2.1 ZOOMis
Eesti keel A2.1
Kui Sa algaja ei ole, aga päris kesktasemel ka veel mitte, Kui Sa meie kodulehe testist said 42-49 punkti, Kui Sa soovid end eesti keeles ladusamalt väljendada, Kui Sa oled valmis tundides aktiivselt kaasa lööma, siis tõenäoliselt on see kursus just Sulle.

KELLELE?
Kui Sa algaja ei ole, aga päris kesktasemel ka veel mitte,
Kui Sa meie kodulehe testist said 42-49 punkti,
Kui Sa soovid end eesti keeles ladusamalt väljendada,
Kui Sa oled valmis tundides aktiivselt kaasa lööma, siis tõenäoliselt on see kursus just Sulle.
KUIDAS VEEBIPÕHINE KURSUS TOIMUB?
- Tundides osalemiseks peab sul olema internetiühendusega arvuti või nutitelefon. Enne kursuse algust saadame sulle e-kirjaga lingi, millele vajutades saad tunniga liituda. Lisaks saadame täpsed juhised liitumiseks ja programmi allalaadimiseks.
- Kuna ZOOM võimaldab teha kuulamisülesandeid, vaadata videoid, jagada õppijaid paaridesse ja gruppidesse ning kontrollida kirjutamisoskust kõigile nähtava tahvli abil, ei erine ZOOM’i teel toimuv keeleõpe kuigi palju tavalisest grupiõppest. Aitame neil, kes keeleõpingutega juba algust on teinud, oma teadmisi ja oskusi edasi arendades järgmisele tasemele jõuda. Ehkki eesmärgiks on arendada nii rääkimis-, kuulamis-, lugemis- kui kirjutamisoskust, paneme tunnitöös põhirõhu siiski rääkimisele. Kindlasti ei unusta me ka süstemaatilist grammatikaga tegelemist. Keelte õppimine, nii nagu meie seda näeme, ei toimu pelgalt lünki täites ja tabelites näpuga järge ajades, vaid pigem suuliselt harjutades, harjutades ja veelkord harjutades. Täiendame kursust videomaterjali ja interaktiivsete mängudega. Kasutame kõikvõimalikke võtteid ja tegevusi (mini-dialooge, sõnavaramänge, rollimänge jne), et õppetöö oleks võimalikult efektiivne, tunnid huvitavad, mõtestatud ja eesmärgistatud.
KÄSITLEMISELE TULEVAD EESTI KEELE A2 TASEME ÕPPEKAVA TEEMAD:
- Tutvumine ja tutvustamine: Tervitamine ja hüvasti jätmine. Tutvumine. Väljendid keeleklassis. Inimene ja tema dokumendid. Isikuandmed. Ankeedi täitmine. Pereliikmed, sugulust väljendav sõnavara.
Keelekeskkond: töö sõnaraamatutega.
Keeleteadmised: Omastav kääne. Helistama ’kellele’ ja ’kuhu’. - Head isu: Toiduained, toit ja menüü. Kaalu- ja mahuühikud. Turul ja toidupoes. Tervislik toit. Retsept.
Keelekeskkond: toidupoe kliendilehe sooduspakkumised.
Keeleteadmised: Sagedusmäärused. Mitmuse nimetav ja ainsuse osastav kääne. - Vaba aeg: Igapäevased tegevused. Lemmiktegevused. Puhkus. Filmiliigid. Kinopilet. Kinos.
Keeleteadmised: ma- ja da-infinitiiv. mas-vorm. - Eesti linnad. Ilm ja loodus: Kohad linnas (vaatamisväärsused). Ilmastiku-nähtused. Aastaajad Eestis. Ilmaennustus.
Keelekeskkond: tutvu Eesti ilmateenistuse kodulehega (m.ilmateenistus.ee).
Keeleteadmised: Omadussõnad, omadussõna võrdlusastmed. - Olen käinud, olen näinud: Ilmakaared. Eesti saared, järved ja jõed. Kodukoht. Kes kus elab. Kus keegi on käinud. Reisimine Eestis (transpordivahendid, ööbimiskohad, riided). Kiri reisilt.
Keeleteadmised: Täisminevik ja lihtminevik. Aastaarvud.
Koolitus baseerub õpikul Eesti keeles, palun! (2019 MTÜ Folkuniversitetet Estonia) ja õpiku juurde loodud lisamaterjalidel.
Eesti keele A1 taseme õppekava
Tee enne kursusele registreerumist ka eesti keele test!
Kursuse maht:
50 ak t kontaktõpet (kogumaht 75 ak t)
Aeg:
Periood: 04.04 - 09.06
Aeg: T / R 11.00 - 13.00
Koolitaja:
Hind:
225 € / 216 € ((üli)õpilased ja 2022. a. sügisel Folkuniversitetetis õppinud). Õppemaksu saab tasuda ühes, kahes või kolmes osas.
Õppematerjal:
Hind sisaldab õppematerjali.