Folkuniversitetet/Koolitused/E-õpe/Eesti keel B1.1 veebis

Eesti keel B1.1 veebis

Eesti keel B1.1

Kui Sul on madalam kesktase eesti keeles juba saavutatud, aga tunned, et sellest ei piisa, Kui Sa meie kodulehe testist said 55-62 punkti, Kui Sa soovid end eesti keeles ladusamalt väljendada, Kui Sa oled valmis tundides aktiivselt kaasa lööma, siis tõenäoliselt on see kursus just Sulle.

Kui Sa meie kodulehe testist said 55-69 punkti,
Kui Sa soovid end eesti keeles ladusamalt väljendada,

• Kuna ZOOM võimaldab teha kuulamisülesandeid, vaadata videoid, jagada õppijaid paaridesse ja gruppidesse ning kontrollida kirjutamisoskust kõigile nähtava tahvli abil, ei erine ZOOM’i teel toimuv keeleõpe kuigi palju tavalisest grupiõppest. Ehkki eesmärgiks on arendada nii rääkimis-, kuulamis-, lugemis- kui kirjutamisoskust, paneme tunnitöös põhirõhu siiski rääkimisele. Kindlasti ei unusta me ka süstemaatilist grammatikaga tegelemist. Keelte õppimine, nii nagu meie seda näeme, ei toimu pelgalt lünki täites ja tabelites näpuga järge ajades, vaid pigem suuliselt harjutades, harjutades ja veelkord harjutades. Täiendame kursust videomaterjali ja interaktiivsete mängudega. Kasutame kõikvõimalikke võtteid ja tegevusi (mini-dialooge, sõnavaramänge, rollimänge jne), et õppetöö oleks võimalikult efektiivne, tunnid huvitavad, mõtestatud ja eesmärgistatud.

KÄSITLEMISELE TULEVAD EESTI KEELE B1 TASEME ÕPPEKAVA TEEMAD:

1. Viisakus on voorus: Tutvumine ja tutvustamine. Viisakusväljendid. Väljendid õppetöös edukaks hakkama saamiseks. Õpioskused. Viisaka vestluse alustamine ja lõpetamine.
    Keeleteadmised: Tingiv kõneviis.
  2. Isikuandmed ja iseseisev keeleõpe: Riigid, rahvused, keeled, kohanimed. Isikuandmed. Ankeedi täitmine. Kus ja kuidas keeli õppida.
    Keeleteadmised: Isikulised asesõnad. Küsisõnad Kellele?, Kellel? ja Kellelt?.
  3. Kuhu minna?: Kultuuriteated. Kontserdid. Teatrietendused. Filmižanrid. Lemmikfilmid. Kokkusaamiste kokkuleppimine.
    Keeleteadmised: Kohakäänded: Kuhu? Kus? Kust? Lihtminevik.
  4. Milline sõiduk on parim?: Ühistransport. Reisimine. Liiklus ja turvalisus.
    Keeleteadmised: Eitus. Käsud ja palved. Võrdlemine: kõige-ülivõrre ja i-ülivõrre.
  5. Tervis ja enesetunne: Haigused ja nende ennetamine. Hea füüsiline ja vaimne vorm. Treeningud ja harrastused.
    Keeleteadmised: Liht- ja täisminevik. Mine-vorm.

Koolitus baseerub õpikul Eesti keeles, palun! (2019 MTÜ Folkuniversitetet Estonia) ja õpiku juurde loodud lisamaterjalidel.

Eesti keele B1 taseme õppekava

Tee enne kursusele registreerumist ka eesti keele test!

5. Seoses Vabariigi Valitsuse otsusega peab alates 26.08.21 kõigil klassiruumis õppida soovijatel olema COVID tõend.

54 ak t kontaktõpet (kogumaht 80 ak t). Tunnid toimuvad ZOOMis.

Aeg: T / N 17.30 - 19.00

Sille Midt

216 € / 204 € ((üli)õpilased ja 2021. a. sügisel Folkuniversitetetis õppinud). Õppemaksu saab tasuda ühes, kahes või kolmes osas.

Hind sisaldab õppematerjali. Originaalõpik saadetakse Smartposti pakiautomaati.