Folkuniversitetet/Koolitused/E-õpe/Rootsi keel A1.1 ZOOMis

Rootsi keel A1.1 ZOOMis

Rootsi keel (A1.1)

Kui Sa ei ole varem rootsi keelt õppinud, aga tahaksid seda toredat keelt osata; Kui Sa soovid korralikke baasteadmisi rootsi keelest; Kui Sa oled valmis tundides aktiivselt kaasa lööma, siis on meie A1.1 kursus Sulle sobiv.

• Kuna ZOOM võimaldab teha kuulamisülesandeid, vaadata videoid, jagada õppijaid paaridesse ja gruppidesse ning kontrollida kirjutamisoskust kõigile nähtava tahvli abil, ei erine ZOOM’i teel toimuv keeleõpe kuigi palju tavalisest grupiõppest. Ehkki eesmärgiks on arendada nii rääkimis-, kuulamis-, lugemis- kui kirjutamisoskust, paneme tunnitöös põhirõhu siiski rääkimisele. Kindlasti ei unusta me ka süstemaatilist grammatikaga tegelemist. Keelte õppimine, nii nagu meie seda näeme, ei toimu pelgalt lünki täites ja tabelites näpuga järge ajades, vaid pigem suuliselt harjutades, harjutades ja veelkord harjutades. Täiendame kursust videomaterjali ja interaktiivsete mängudega. Kasutame kõikvõimalikke võtteid ja tegevusi (mini-dialooge, sõnavaramänge, rollimänge jne), et õppetöö oleks võimalikult efektiivne, tunnid huvitavad, mõtestatud ja eesmärgistatud.

KÄSITLEMISELE TULEVAD ROOTSI KEELE A1 TASEME ÕPPEKAVA 1. MOODULI TEEMAD:

1. Sina ja mina: Kes sa oled? Kust sa tuled? Kus sa elad? Riigid ja keeled.
    Funktsionaalne keel: Tervitamine. Klassiruumi viisakus.
    Keeleteadmised:  Tegusõna ´olema´. Olevik. Isikulised asesõnad. Küsisõnad.
  2. Töö ja õpingud: Kus sa töötad? Kus sa õpid? Igapäevased tegevused.
    Funktsionaalne keel: Tervitamine ja hüvastijätt. Tutvumine ja tutvustamine.
    Keeleteadmised:  Nimisõna määramata vorm: en ja ett sõnad. Küsisõnad. Sõnajärjekord.
  3. Minu päev: Igapäevased rutiinid. Päevaosad. Aeg.
    Funktsionaalne keel: Aadressi, vanuse, hinna ja telefoninumbrite ütlemine. Kellaaeg.
    Keeleteadmised:  Arvsõnad. Nimisõna määratud vorm. Sõnajärjekord.
  4. Igapäevased ostud: Toit ja toiduained. Poes ja turul. Kohvikus ja kioskis.
    Funktsionaalne keel: Piletite ostmine (metroos, kinos, bussijaamas jne).
  5. Linnas: Vaba aja tegevused. Meelelahutus. Huvid ja hobid. Nädalapäevad. Rahvused.
    Funktsionaalne keel: Ettepanekute tegemine. Kohtumiste kokkuleppimine.
    Keeleteadmised:  Sagedusmäärsõnad. Modaalverbid + infinitiiv.

TEISED ROOTSI KEELE KURSUSED 2021. AASTA SÜGISEL:

Kui Sa oled rootsi keelt varem ühe semestri õppinud, vali tunniplaanist rootsi keele A1.2-taseme kursus.
Kui Sa oled rootsi keelt varem juba terve aasta õppinud, vali tunniplaanist rootsi keele A2.1-taseme kursus.
Enne nendele kursustele registreerumist tee meie kodulehelt ka rootsi keele test!

37 ak tundi kontaktõpet (kogumaht 54 ak t)

Aeg: K 18.00 - 20.00

Marite Sild

168 € / 162 € ((üli)õpilased ja 2021. a. kevadel Folkuniversitetetis õppinud). Õppemaksu saab tasuda ühes, kahes või kolmes osas.

Õpetaja poolt komplekteeritud materjal (sh kuulamisülesanded, videod jne) saadetakse osalejatele lingiga e-kirja teel.