Folkuniversitetet/Koolitused/E-õpe/Rootsi keel A1.2 ZOOMis

Rootsi keel A1.2 ZOOMis

Rootsi keel (A1.2)

Kui Sa oled rootsi keelt juba ühe semestri õppinud, aga tahaksid seda toredat keelt paremini osata. Kui Sa soovid korralikke baasteadmisi rootsi keelest. Kui Sa oled valmis tundides aktiivselt kaasa lööma, siis tõenäoliselt on see kursus just Sulle.

Rootsi keel (A1.2)

Kui Sa oled rootsi keelt juba ühe semestri õppinud, aga tahaksid seda toredat keelt paremini osata;
Kui Sa soovid korralikke baasteadmisi rootsi keelest;

• Kuna ZOOM võimaldab teha kuulamisülesandeid, vaadata videoid, jagada õppijaid paaridesse ja gruppidesse ning kontrollida kirjutamisoskust kõigile nähtava tahvli abil, ei erine ZOOM’i teel toimuv keeleõpe kuigi palju tavalisest grupiõppest. Ehkki eesmärgiks on arendada nii rääkimis-, kuulamis-, lugemis- kui kirjutamisoskust, paneme tunnitöös põhirõhu siiski rääkimisele. Kindlasti ei unusta me ka süstemaatilist grammatikaga tegelemist. Keelte õppimine, nii nagu meie seda näeme, ei toimu pelgalt lünki täites ja tabelites näpuga järge ajades, vaid pigem suuliselt harjutades, harjutades ja veelkord harjutades. Täiendame kursust videomaterjali ja interaktiivsete mängudega. Kasutame kõikvõimalikke võtteid ja tegevusi (mini-dialooge, sõnavaramänge, rollimänge jne), et õppetöö oleks võimalikult efektiivne, tunnid huvitavad, mõtestatud ja eesmärgistatud.

KÄSITLEMISELE TULEVAD ROOTSI KEELE A1 TASEME ÕPPEKAVA 2. MOODULI TEEMAD:

1. Perekond: Perekond ja sugulased. Elulugu. Aastaajad.
    Funktsionaalne keel: Nõustumine. Aktiivne kuulamine.
    Keeleteadmised: Lihtminevik. Omastav asesõna ja omadussõna.
  2. Sisseostude tegemine: Esmatarbekaubad ja toiduained. Kogus ja kaal. Lemmiksöök.
    Funktsionaalne keel: Kontakti loomine. Viisakad küsimused. Asukoha ütlemine.
    Keeleteadmised: Eessõnad. Nimisõna määratud vorm mitmuses. Keskvõrre.
  3. Reisil: Reisidest ja reisimisest. Vaba aeg. Ilm. Lihtne e-kiri.
    Funktsionaalne keel: Kuupäevade ütlemine. Broneeringute tegemine.
    Keeleteadmised: Lihtminevik ja täisminevik. Modaalverbid. Järgarvud.
  4. Kommunikatsioon: Transpordivahendid. Sõnumid. Teated ja teadaanded.
    Funktsionaalne keel: Tee küsimine ja juhatamine.
    Keeleteadmised: Eessõnad (i ja på). Osastavad isikulised asesõnad.

Rootsi keele A1 taseme õppekava

Enne nendele kursustele registreerumist tee meie kodulehelt ka rootsi keele test!

37 ak tundi kontaktõpet (kogumaht 54 ak t)

Aeg: T 18.00 - 20.00

Marite Sild

168 € / 162 € ((üli)õpilased ja 2021. a. kevadel Folkuniversitetetis õppinud). Õppemaksu saab tasuda ühes, kahes või kolmes osas.

Õpetaja poolt komplekteeritud materjal (sh kuulamisülesanded, videod jne) saadetakse osalejatele lingiga e-kirja teel.