Folkuniversitetet/Koolitused/E-õpe/Vene keel A1.1 gr B ZOOMis

Vene keel A1.1 gr B ZOOMis

Vene keel algajatele (A1.1)

Kui Sa ei ole varem vene keelt õppinud, Kui Sa oled kunagi küll vene keelt õppinud, aga enam ei taha põhitõedki meenuda, Kui Sa vajad vene keelt igapäevases või tööalases suhtlemises, siis tõenäoliselt on see kursus just Sulle.

Kui Sa ei ole varem vene keelt õppinud,

• Kuna ZOOM võimaldab teha kuulamisülesandeid, vaadata videoid, jagada õppijaid paaridesse ja gruppidesse ning kontrollida kirjutamisoskust kõigile nähtava tahvli abil, ei erine ZOOM’i teel toimuv keeleõpe kuigi palju tavalisest grupiõppest. Aitame neil, kes keeleõpingutega juba algust on teinud, oma teadmisi ja oskusi edasi arendades järgmisele tasemele jõuda. Ehkki eemärgiks on arendada nii rääkimis-, kuulamis-, lugemis- kui kirjutamisoskust, paneme tunnitöös põhirõhu siiski rääkimisele. Kindlasti ei unusta me ka süstemaatilist grammatikaga tegelemist. Keelte õppimine, nii nagu meie seda näeme, ei toimu pelgalt lünki täites ja tabelites näpuga järge ajades, vaid pigem suuliselt harjutades, harjutades ja veelkord harjutades. Täiendame kursust videomaterjali ja interaktiivsete mängudega. Kasutame kõikvõimalikke võtteid ja tegevusi (mini-dialooge, sõnavaramänge, rollimänge jne), et õppetöö oleks võimalikult efektiivne, tunnid huvitavad, mõtestatud ja eesmärgistatud.

KÄSITLEMISELE TULEVAD VENE KEELE A1 TASEME ÕPPEKAVA 1. MOODULI TEEMAD:

1. Sina ja mina: isiku- ja kontaktandmed, riigid ja rahvused, vanus, ametid ja töökohad.
    Funktsionaalne keel: Tutvumine ja tervitamine, hüvastijätt. Kuidas läheb?
    Keeleteadmised: Isikulised asesõnad, arvsõnad, kust?, nimisõna sugu, omastavad asesõnad, küsimused.
  2. Pere: perekonnaliikmed, igapäevased tegevused.
    Funktsionaalne keel: Kust te pärit olete?  Käsud ja keelud.
    Keeleteadmised: Verbide pööramine, nimisõna mitmus.
  3. Linnas: paigad ja asutused linnas; riigid, pealinnad ja keeled; nädalapäevad, kuud ja aastaajad; ilm.
    Funktsionaalne keel: Kuidas abi paluda ja pakkuda? Tee juhatamine.
    Keeleteadmised: Modaalverbid (võib, saab / ei või, ei saa, ei tohi), käskiv kõneviis, minevik, enesekohased verbid (-ся), ajamäärsõnad (millal?).
  4. Minu päev: igapäevased ja vaba aja tegevused; huvid ja hobid; riided, värvid ja omadused.
    Funktsionaalne keel: Mis kell on? Riidepoes.
    Keeleteadmised: Sagedusmäärsõnad (kui tihti?), omadussõnade käänamine, tulevik, verbid (pidama, tahtma, saama).

Kursuse lõpuks oskad tervitada ja hüvasti jätta, toitu tellida, kellaaega küsida ja ütelda, vabandada, teed küsida ja juhatada, lihtsamaid telefonikõnesid teha jne.
Kursus baseerub uuel õppematerjalil Pojehali (2019) ja Folkuniversiteteti õppematerjalidel.

Vene keele A1 taseme õppekava

37 ak tundi kontaktõpet (kogumaht 54 ak t)

Aeg: N 17.30 - 19.30

156 € / 150 € ((üli)õpilased ja 2020. a. kevadel Folkuniversitetetis õppinud). Õppemaksu saab tasuda ühes, kahes või kolmes osas.

Õpetaja poolt komplekteeritud materjal (sh kuulamisülesanded, videod jne) saadetakse osalejatele lingiga e-kirja teel

Registeerumine suletud