Folkuniversitetet/Koolitused/Lai 30, Tartu/Eesti keel A2.1 Tartus

Eesti keel A2.1 Tartus

Eesti keel A2.1

Kui Sa algaja ei ole, aga päris kesktasemel ka veel mitte, Kui Sa meie kodulehe testist said 45-50 punkti, Kui Sa soovid end eesti keeles ladusamalt väljendada, Kui Sa oled valmis tundides aktiivselt kaasa lööma, siis tõenäoliselt on see kursus just Sulle.

Aitame neil, kes keeleõpingutega juba algust on teinud, oma teadmisi ja oskusi edasi arendades järgmisele tasemele jõuda ning oma esimeseks tasemeeksamiks valmistuda. Ehkki eesmärgiks on arendada nii rääkimis-, kuulamis-, lugemis- kui kirjutamisoskust, paneme tunnitöös põhirõhu siiski rääkimisele. Kindlasti ei unusta me ka süstemaatilist grammatikaga tegelemist. Keelte õppimine, nii nagu meie seda näeme, ei toimu pelgalt lünki täites ja tabelites näpuga järge ajades, vaid pigem suuliselt harjutades, harjutades ja veelkord harjutades. Täiendame kursust videomaterjali ja interaktiivsete mängudega. Kasutame kõikvõimalikke võtteid ja tegevusi (mini-dialooge, sõnavaramänge, rollimänge, lauamänge jne), et õppetöö oleks võimalikult efektiivne, tunnid huvitavad, mõtestatud ja eesmärgistatud. Õppimist toetab Folkuniversiteteti e-õppekeskkonda loodud kursust täiendav veebivara.

KÄSITLEMISELE TULEVAD EESTI KEELE A2 TASEME ÕPPEKAVA TEEMAD:

1. Tutvumine ja tutvustamine: Tervitamine ja hüvasti jätmine. Tutvumine. Väljendid keeleklassis. Inimene ja tema dokumendid. Isikuandmed. Ankeedi täitmine. Pereliikmed, sugulust väljendav sõnavara.
    Keelekeskkond: töö sõnaraamatutega.
    Keeleteadmised: Omastav kääne. Helistama ’kellele’ ja ’kuhu’.
  2. Head isu: Toiduained, toit ja menüü. Kaalu- ja mahuühikud. Turul ja toidupoes. Tervislik toit. Retsept.
    Keelekeskkond: toidupoe kliendilehe sooduspakkumised.
    Keeleteadmised: Sagedusmäärused. Mitmuse nimetav ja ainsuse osastav kääne.
  3. Vaba aeg: Igapäevased tegevused. Lemmiktegevused. Puhkus. Filmiliigid. Kinopilet. Kinos.
    Keeleteadmised: ma- ja da-infinitiiv. mas-vorm.
  4. Eesti linnad. Ilm ja loodus: Kohad linnas (vaatamisväärsused). Ilmastiku-nähtused. Aastaajad Eestis. Ilmaennustus.
    Keelekeskkond: tutvu Eesti ilmateenistuse kodulehega (m.ilmateenistus.ee).
    Keeleteadmised: Omadussõnad, omadussõna võrdlusastmed.
  5. Olen käinud, olen näinud:  Ilmakaared. Eesti saared, järved ja jõed. Kodukoht. Kes kus elab. Kus keegi on käinud. Reisimine Eestis (transpordivahendid, ööbimiskohad, riided). Kiri reisilt.
    Keeleteadmised: Täisminevik ja lihtminevik. Aastaarvud.

Koolitus baseerub õpikul Eesti keeles, palun! (2023, MTÜ Folkuniversitetet Estonia), õpiku juurde loodud lisamaterjalidel ja e-õppekeskkonda loodud kursust täiendaval veebivaral.

Eesti keele A2 taseme õppekava

Tee enne kursusele registreerumist ka eesti keele test!

2. Õppemaks tagastatakse õpilasele, kui õppija informeerib Folkuniversitetetit oma soovist kursusest loobuda 24 h jooksul pärast esimest tundi. Hilisemaid pretensioone arvesse ei võeta.
    3. Eraisikul on õigus tasuda õppemaksu ühes, kahes või kolmes võrdses osas. ÕPPEMAKSU MITMES OSAS TASUMINE EI TÄHENDA, ET ÕPINGUTE KATKESTAMISEL VABASTATAKSE ÕPPIJA JÄRGNEVATE OSAMAKSETE TASUMISEST.
    4. Õppijal on õigus kohale sobiva tasemega grupis tema poolt valitud ajal ja vastavat programmi käsitlevale õppematerjalile.

60 ak t kontaktõpet (kogumaht 80 ak t). Tunnid toimuvad aadressil Lai 30, Tartu.

Aeg: E/K 08.30 - 10.00

Evelyn Pukspuu

306 € / 291 € ((üli)õpilased ja 2024. a. kevadel Folkuniversitetetis õppinud). Õppemaksu saab tasuda ühes, kahes või kolmes osas.

Hind sisaldab originaalõpikut ning juurdepääsu veebivarale.