Üldinfo

Kursused kevad 2022

Folkuniversitetet pakub nii avatud kursusi, individuaal- kui ka asutusesisest keeleõpet. Õpetame üldkeelt, korraldame vestlus- ja tööalaseid kursusi ning teeme rätsepatööd, lähtudes täielikult tellija vajadustest. Inglise, vene, eesti, prantsuse, hispaania, itaalia, soome, rootsi ja norra keelt saab õppida erinevatel tasemel. Enamik avatud kursusi alustab tööd kaks korda aastas – septembris ja jaanuaris. Õppida võib ühe või mitu kursust tase-tasemelt järjest kõrgemale liikudes.

KEVAD 2022

Kevadsemestri keelekursused toimuvad perioodil 31. jaanuar kuni 14. mai.
On nii üks kui ka kaks korda nädalas toimuvaid kursusi. Õppetöö kestab 14 õppenädalat. Kaks korda nädalas koos käivate kursuste kontakttundide maht on 54 ak t, üks kord nädalas läbiviidavate kursuste maht on 37 või 28 ak tundi. Iga kursuse põhjaliku kirjelduse, mahu, hinna ja toimumisajad leiate koolituste kalendrist.

ÕPPEMAKS

 • 54-tunniste kursuste hind on 216 € / 72 € kuus (uus õppija)
  204 € / 68 € kuus ((üli)õpilased ja kevadel Folkuniversitetetis õppinud)
 • 37-tunniste kursuste hind on 168 € / 56 € kuus (uus õppija)
  162 € / 54 € kuus ((üli)õpilased ja kevadel Folkuniversitetetis õppinud)
 • 28-tunniste kursuste hind on 129 €

Kõikide kursuste hinnad sisaldavad õppematerjali.
Kevadsemestril 2022 on gruppide suurus 5 – 10 inimest.
Registreerumisega võtab õppija endale kohustuse tasuda õppemaks kogu kursuse eest.

 • Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele peab alates 26.08.2021 õppija Folkuniversitetetisse kontakttundi tulles esitama COVID tõendi või tegema kohapeal enne iga tundi kiirtesti. Lisaks eeldame, et õppija on tundi tulles terve ja järgib ohutusnõudeid – desinfitseerib käsi ja kannab maski. Ühekordsed meditsiinilised maskid tagab Folkuniversitetet.

MAKSETINGIMUSED

 • Kursustele saab registreeruda meie kontoris (Lai 30, E-R kl 9-17.00) või kodulehel.
 • Õppemaksu saab tasuda ühes, kahes või kolmes osas. Registreerumisega võtab õppija endale kohustuse tasuda õppemaks kogu kursuse eest. Õppemaksu mitmes osas tasumine ei tähenda, et õpingute katkestamisel vabastatakse õppija järgnevate osamaksete tasumisest.
 • Esimene tund on vaatamiseks-veendumiseks, et meie poolt pakutav koolitus õppijale kõigiti sobib. Õppemaks tagastatakse, kui õppija informeerib Folkuniversitetetit oma soovist kursusest loobuda 24 h jooksul pärast esimest tundi.

Õppemaksuks kulunud summast saab õppija 20% Maksu- ja Tolliametilt tagasi. Aluseks tulumaksuseaduse § 26 lõige (21), õppekavarühma registreerimisnumber EHIS-es: 169057 ja tegevusluba nr 1.1-3/16/32.