Eesti keel A2.2 Tartus

Eesti keel A2.2

Lai 30, Tartu

Kui Sa algaja ei ole, aga päris kesktasemel ka veel mitte, Kui Sa meie kodulehe testist said 49-54 punkti, Kui Sa soovid end eesti keeles ladusamalt väljendada, Kui Sa oled valmis tundides aktiivselt kaasa lööma, siis tõenäoliselt on see kursus just Sulle.

KUIDAS?

Aitame neil, kes keeleõpingutega juba algust on teinud, oma teadmisi ja oskusi edasi arendades järgmisele tasemele jõuda ning oma esimeseks tasemeeksamiks valmistuda. Ehkki eesmärgiks on arendada nii rääkimis-, kuulamis-, lugemis- kui kirjutamisoskust, paneme tunnitöös põhirõhu siiski rääkimisele. Kindlasti ei unusta me ka süstemaatilist grammatikaga tegelemist. Keelte õppimine, nii nagu meie seda näeme, ei toimu pelgalt lünki täites ja tabelites näpuga järge ajades, vaid pigem suuliselt harjutades, harjutades ja veelkord harjutades. Täiendame kursust videomaterjali ja interaktiivsete mängudega. Kasutame kõikvõimalikke võtteid ja tegevusi (mini-dialooge, sõnavaramänge, rollimänge, lauamänge jne), et õppetöö oleks võimalikult efektiivne, tunnid huvitavad, mõtestatud ja eesmärgistatud.

KÄSITLEMISELE TULEVAD EESTI KEELE A2 TASEME ÕPPEKAVA TEEMAD:

  1. Olen käinud, olen näinud:  Ilmakaared. Eesti saared, järved ja jõed. Kodukoht. Kes kus elab. Kus keegi on käinud. Reisimine Eestis (transpordivahendid, ööbimiskohad, riided). Kiri reisilt.
    Keeleteadmised: Täisminevik ja lihtminevik. Aastaarvud.
  2. Tervis: Kehaosad. Välimus. Haigused. Arstiaja broneerimine. Tervislik eluviis. Kuupäevade ütlemine. Pühad Eestis.
    Keeleteadmised: Küsisõnad. Järgarvsõnad. Helistama ’kellele’, ’kuhu’.
  3. Tööst ja ametitest: Ametid ja isikuomadused. Positiivsed ja negatiivsed iseloomuomadused. Töö ja palk. Töökuulutused. CV koostamine. Töövestlus.
    Keeleteadmised: Täisminevik ja lihtminevik. Töötama ’kellena’, õppima ’kelleks’.
  4. Igapäevaelu. Linnas: Asutused linnas. Väljendid teenindusasutustes. Muuseumid. Keelumärgid. Tee küsimine ja juhatamine.
    Keeleteadmised: Kohakäänded ’kus’, kuhu’ ja ’kust’. ’ei tohi’ ja ’peab’.
  5. Ostan, müün ja vahetan: Raha ja säästmine. Kodu ja kodumasinad. Elektroonikapoes. Probleemid kodutehnikaga. Probleemide lahendamine.
    Keeleteadmised: ma- ja da-infinitiiv. Kaudse kõneviisi olevik.
  6. Kordamine: Läbitud teemade kordamine. „A-taseme eksamit tutvustav video“.
    Keeleteadmised: Läbitud grammatikateemade kordamine

Koolitus baseerub õpikul Eesti keeles, palun! (2019 MTÜ Folkuniversitetet Estonia) ja õpiku juurde loodud lisamaterjalidel. 

Eesti keele A2 taseme õppekava

Tee enne kursusele registreerumist ka eesti keele test!

Kursuse maht:

50 ak t kontaktõpet (kogumaht 75ak t). Tunnid toimuvad aadressil Lai 30, Tartu.

Aeg:

Periood: 30.01 - 23.04

Aeg: T/N 08.30 - 10.00

Koolitaja:

Marge Paal

Hind:

240 € / 231 € ((üli)õpilased ja 2023. a. sügisel Folkuniversitetetis õppinud). Õppemaksu saab tasuda ühes, kahes või kolmes osas.

Õppematerjal:

Hind sisaldab originaalõpikut ning juurdepääsu veebivarale.

Registeerumine suletud