Folkuniversitetet/Koolitused/E-õpe/Rootsi keel A1.1 ZOOMis

Rootsi keel A1.1 ZOOMis

Rootsi keel (A1.1)

Kui Sa ei ole varem rootsi keelt õppinud, aga tahaksid seda toredat keelt osata; Kui Sa soovid korralikke baasteadmisi rootsi keelest; Kui Sa oled valmis tundides aktiivselt kaasa lööma, siis tõenäoliselt on see kursus just Sulle.

Rootsi keel (A1.1)

Kui Sa soovid korralikke baasteadmisi rootsi keelest;

• Kuna ZOOM võimaldab teha kuulamisülesandeid, vaadata videoid, jagada õppijaid paaridesse ja gruppidesse ning kontrollida kirjutamisoskust kõigile nähtava tahvli abil, ei erine ZOOM’i teel toimuv keeleõpe kuigi palju tavalisest grupiõppest. Tunnis pöörame tähelepanu nii kõnelemisele, kuulamisele, lugemisele kui kirjutamisele. Eesmärgiks on tunnid võimalikult elavaks ja huvitavaks teha. Harjutame rääkimist niipalju kui võimalik, kasutame rollimänge ja dialooge. Tutvume veidi ka norra kultuuri ja norralase hingeeluga. Kursuse lõpuks oskad tervitada ja hüvasti jätta, toitu tellida, kellaaega küsida ja ütelda, teed küsida ja juhatada, teha lihtsamaid telefonikõnesid jne. Sul on alus, millelt oma keelealaseid teadmisi edasi arendada.

KÄSITLEMISELE TULEVAD ROOTSI KEELE A1 TASEME ÕPPEKAVA 1. MOODULI TEEMAD:

1. Sina ja mina: Kes sa oled? Kust sa tuled? Kus sa elad? Riigid ja keeled.
    Funktsionaalne keel: Tervitamine. Klassiruumi viisakus.
    Keeleteadmised:  Tegusõna ´olema´. Olevik. Isikulised asesõnad. Küsisõnad.
  2. Töö ja õpingud: Kus sa töötad? Kus sa õpid? Igapäevased tegevused.
    Funktsionaalne keel: Tervitamine ja hüvastijätt. Tutvumine ja tutvustamine.
    Keeleteadmised:  Nimisõna määramata vorm: en ja ett sõnad. Küsisõnad. Sõnajärjekord.
  3. Minu päev: Igapäevased rutiinid. Päevaosad. Aeg.
    Funktsionaalne keel: Aadressi, vanuse, hinna ja telefoninumbrite ütlemine. Kellaaeg.
    Keeleteadmised:  Arvsõnad. Nimisõna määratud vorm. Sõnajärjekord.
  4. Igapäevased ostud: Toit ja toiduained. Poes ja turul. Kohvikus ja kioskis.
    Funktsionaalne keel: Piletite ostmine (metroos, kinos, bussijaamas jne).
  5. Linnas: Vaba aja tegevused. Meelelahutus. Huvid ja hobid. Nädalapäevad. Rahvused.
    Funktsionaalne keel: Ettepanekute tegemine. Kohtumiste kokkuleppimine.
    Keeleteadmised:  Sagedusmäärsõnad. Modaalverbid + infinitiiv.

Rootsi keele A1 taseme õppekava

54 ak tundi kontaktõpet (kogumaht 80 ak t)

Aeg: E / K 17.30 - 19.00

Marite Sild

198 € / 189 € ((üli)õpilased ja 2020. a. kevadel Folkuniversitetetis õppinud). Õppemaksu saab tasuda ühes, kahes või kolmes osas.

Õpetaja poolt komplekteeritud materjal (sh kuulamisülesanded, videod jne) saadetakse osalejatele lingiga e-kirja teel.